Read Lovec Prízrakov by Michelle Paver Free Online


Ebook Lovec Prízrakov by Michelle Paver read! Book Title: Lovec Prízrakov
The author of the book: Michelle Paver
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 5.88 MB
City - Country: No data
Loaded: 2392 times
Reader ratings: 3.6
Edition: Enigma
Date of issue: 2009
ISBN: No data

Read full description of the books:LOVEC PRÍZRAKOV je záverečnou časťou Kroniky temného dávnoveku.

V nej sa zavŕšia dobrodružstvá Toraka, chlapca s túlavými dušami, jeho kamarátky Renn a verného Vlka. Torak stojí pre najťažšou úlohou svojho života – musí zbaviť Les poslednej a najstrašnejšej Požieračky duší Eostry, čarodejnice klanu orlej sovy. Je mocná – patrí jej ohnivý opál, slúžia jej tokoroti, orlia sova i krvilačné psy. Medzi klanmi šíri hroznú chorobu – tieňomor, vkráda sa do myšlienok a snov ľudí, vyvoláva pocity strachu a neistoty. Ak sa jej podarí vylákať Toraka na Horu prízrakov a získať jeho túlavé duše, ovládne svet živých i mŕtvych. Bude mať Torak dosť odvahy na to, aby splniť svoje životné poslanie? Priatelia sú nablízku, ale proroctvá sú nepriaznivé...

Svet pred šesťtisíc rokmi – to je Torakov svet. Čas po dobe ľadovej, ale pred rozvojom roľníctva, keď celú severozápadnú Európu, kde Torak žil, pokrýval rozsiahly Les.

Ľudia v Torakovom svete vyzerali tak ako vy alebo ja, ale ich spôsob života bol veľmi odlišný od nášho. Nepoznali písmo, kovy, ani koleso, ale dokázali vynikajúco prežiť aj bez nich. Dobre poznali Les – o zvieratách, stromoch, rastlinách i skalách vedeli všetko. Ak niečo potrebovali, vedeli si to nájsť alebo zhotoviť.

Žili v malých klanoch a mnohé z nich sa často sťahovali z miesta na miesto. Niektoré zostávali v jednom tábore len zopár dní, tak ako Vlčí klan, iné celý mesiac alebo aj celé ročné obdobie ako Havraní alebo Diviačí klan. Boli i také klany, ktoré zotrvali na jednom mieste celý rok, tak ako Tulení klan. A tak sa aj od udalostí opísaných v predchádzajúcej časti Kroniky temného dávnoveku – v Krivoprísažníkovi – niektoré z klanov premiestnili.

Autorka pred písaním Lovca prízrakov zbierala materiál, navštívila uprostred zimy fínske Laponsko. Tam v Národnom parku Urkho Kekkonena (časť divočiny Saariselkä) prešla na snežniciach veľa míľ pri teplotách -18 stupňov Celzia po stopách losov a pozorovala aj soby, kopytami bezstarostne vyhrabávajúce zo snehu lišajník.

Michelle Paverová strávila určitý čas v Nórsku na vysočine Dovrefjell, kde na častých individuálnych peších túrach spoznávala vresoviská a zažila nie raz ten zvláštny desivý pocit samoty v pustatine a v horách. Občas pozorovala pižmone, neuveriteľne podobné strapatým bizónom s dlhým vlasom, ale v skutočnosti sú tieto tvory príbuzné ovciam. Zbierala kusy ich úžasne teplej vlny, ktorá sa zachytáva na konároch stromov a kríkoch a často musela odbočiť zo svojej trasy, lebo ju blokovalo stádo pižmoňov. Uskutočnila výstup na horu Mount Snohetta (2 286m) – nečakané hmly, čudesné skalné výčnelky a zradné polia balvanov jej v Lovcovi prízrakov často poslúžili ako inšpirácia.


Download Lovec Prízrakov PDF Lovec Prízrakov PDF
Download Lovec Prízrakov ERUB Lovec Prízrakov PDF
Download Lovec Prízrakov DOC Lovec Prízrakov PDF
Download Lovec Prízrakov TXT Lovec Prízrakov PDFRead information about the author

Ebook Lovec Prízrakov read Online! Michelle Paver was born in Central Africa, but came to England as a child. After gaining a degree in Biochemistry from Oxford University, she became a partner in a City law firm, but eventually gave that up to write full-time.

The hugely successful Chronicles of Ancient Darkness series arose from Michelle's lifelong passion for animals, anthropology and the distant past - as as well as an encounter with a large bear in a remote valley in southern California. To research the books, Michelle has traveled to Finland, Greenland, Sweden, Norway, Arctic Canada and the Carpathian Mountains. She has slept on reindeer skins, swum with wild orca (killer whales), and got nose-to-nose with polar bears - and, of course, wolves.


Reviews of the Lovec Prízrakov


AIDEN

You can, and you should read it.

FINLAY

I recommend it.

SOPHIA

Quickly downloaded

LILY

A book that has changed and continues to change my life for the better!
Add a comment
Download EBOOK Lovec Prízrakov by Michelle Paver Online free

PDF: lovec-przrakov.pdf Lovec Prízrakov PDF
ERUB: lovec-przrakov.epub Lovec Prízrakov ERUB
DOC: lovec-przrakov.doc Lovec Prízrakov DOC
TXT: lovec-przrakov.txt Lovec Prízrakov TXT