Read Daha by Hakan Günday Free Online


Ebook Daha by Hakan Günday read! Book Title: Daha
The author of the book: Hakan Günday
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 3.11 MB
City - Country: No data
Loaded: 2367 times
Reader ratings: 6.3
Edition: Doğan Kitap
Date of issue: October 23rd 2013
ISBN: No data

Read full description of the books:İnsanları çaresiz bırak, iç organlarından roket yaparlar!

Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Adı Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve insana dair, öğrenmemesi gereken ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.

“Doğu ile Batı arasındaki fark, Türkiye’dir. Hangisinden hangisini çıkarınca geriye Türkiye kalır, bilmiyorum ama aralarındaki mesafe Türkiye kadar, ondan eminim. Ve biz orada yaşıyorduk. Her gün politikacıların televizyonlara çıkıp jeopolitik öneminden söz ettiği bir ülkede. Önceleri çözemezdim ne anlama geldiğini. Meğer jeopolitik önem, içi kapkaranlık ve farları fal taşı gibi otobüslerin, sırf yol üstünde diye, gecenin ortasında mola verdiği kırık dökük bir binanın ada ve parsel numaralarıyla yapılan çıkar hesapları demekmiş. 1.565 km uzunluğunda koca bir Boğaz Köprüsü anlamına geliyormuş. Ülkede yaşayanların boğazlarının içinden geçen dev bir köprü. Çıplak ayağı Doğu’da, ayakkabılı olanı Batı’da ve üzerinden yasadışı ne varsa geçip giden, yaşlı bir köprü. Kursağımızdan geçiyordu hepsi. Özellikle de, kaçak denilen insanlar… Elimizden geleni yapıyorduk... Boğazımıza takılmasınlar diye. Yutkunup
gönderiyorduk hepsini. Nereye gideceklerse oraya… Sınırdan sınıra ticaret… Duvardan duvara…”


Download Daha PDF Daha PDF
Download Daha ERUB Daha PDF
Download Daha DOC Daha PDF
Download Daha TXT Daha PDFRead information about the author

Ebook Daha read Online! Hakan Günday was born in Rhodes in 1976. He finished his primary education in Brussels. After attending Ankara Tevfik Fikret High School, he studied at the Department of French Translator in the Faculty of Literature of Hacettepe University. He then transferred to Université Libre de Bruxelles. Günday continued his study in the Faculty of Political Sciences at Ankara University. He published his first novel, Kinyas ve Kayra, in 2000.

He is also a playwright and working in cooperation with DOT company- İstanbul (http://go-dot.org/).

His play Mandrel did its premiere at the 17th International İstanbul Theatre Festival (2010). (http://tiyatro.iksv.org/en/program/27)


Reviews of the Daha


CAMERON

A book that really liked it!

CALLUM

Contradictory. On the one hand, it pulls in and on the other ...

MARYAM

The book is a masterpiece that makes a richer soul, speech, and wider horizon.

ALFIE

Another one-time book, but it was interesting.

MOLLY

One of my favorite
Add a comment
Download EBOOK Daha by Hakan Günday Online free

PDF: daha.pdf Daha PDF
ERUB: daha.epub Daha ERUB
DOC: daha.doc Daha DOC
TXT: daha.txt Daha TXT